Narenciyeli Doğal Deterjan Yapımı

  • 08 Kasım 2015
  • 1.001 kez görüntülendi.
Narenciyeli Doğal Deterjan Yapımı

Narenciyeli Doğal Deterjan Yapımı
Narenciye kabukları ve sirke.. Bu inanılmaz güçlü bir ikilidir. Bir temizleyici yapmak isterseniz, ihtiyacınız olan sadece bu iki maddedir. Bu hoş kokulu temizleyicileri limon veya portakal kabuklarıyla da yapabilirsiniz. Maliyeti ise neredeyse hiç yok.

Gerekli malzemeler:

2 su bardağı limon veya portakal kabukları
1 büyük kavanoz
2 su bardağı beyaz sirke
Küçük sprey şişesi
Yapılışı:

Sprey temizleyicinin tabanını oluşturmak için cam kap içinde portakal ve limon kabuklarını yerleştirin. Bu kabukları sadece kabukları soyarak hazırlayabilirsiniz. Üzerinde sirkeyi ilave edin ve kavanozun kapağını iyice kapatın. Bir hafta boyunca serin, karanlık bir yerde bekletin.

Turunçgil kabukları limonen içerir, sirkenin etkin asitlik düzeyi sebebiyle bakteri ve mikropları öldürür. Aynı zamanda evinizin temizlemesine yardımcı olan doğal bir çözücüdür. Bu doğal temizleyiciyi evinizin her köşesinde kesinlikle kullanabilirsiniz.

Bir hafta süreyle beklettiğiniz limon ve portakal kabukları ile sirkenin bulunduğu kavanozu alın ve süzün. Ardından spery şişesinin içine koyun.

Bu temizleyiciyi, mutfak tezgahı, ahşap mobilya temizlemede veya banyoda güvenle kullanabilirsiniz.Kaynak:hayatkolay.com

1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ