Lavaşta Pizza

Lavaşta Pizza
Malzemeler
3-4 lavaş
2 yemek kaşığı domates salçası
3-4 yemek kaşığı su
Mantar arzuya göre sucuk vs zeytin. . Biber
Rendelenmiş kaşar peyniri
Tuz karabiber kekik

Hazırlanışı
Fırın 200 dereceye ayarlanır. Şimdi tarifimizin en zor kısmı geliyor lavaş paketimizi açıyoruz smile ifade simgesi zor kısım bittiğine göre küçük bir kasede salçayı suyu ve baharatları karıştırıyoruz. Sos çok cıvık sulu olmasın sürülebilir şekilde olsun ama salça gibi sert de kalmasın dilerseniz biraz zeytin yağında ekleyebilirsiniz bir tatlı kaşığı kadar.

Lavaşımızı fırın kağıtı serdiğimiz tepsiye koyup üzerine salçaşı sosumuz dan sürüyoruz. Üzerine biraz kaşar rendesi serpip malzemeleri yerleştiriyoruz. Ve çok az daha kaşar rendesi serpiyoruz. Tuz oranını ayarlayın ama ben mantarım üzerinede az serpiyorum tuz.
Ve hoooop pizza fırına 5-8 dakika yeterli mantarları ince ince doğrayın peynir eriyip mantar yada sucuk pişince tamamdırBu arada Diyetdeyiz diye herşeyden vazgeçmek zorunda değilsiniz ! Pizza tabiki pekde saglikli degil ama bir yuvarlak oiyya 800 -1000 kalori kadar daha fazla bile olani var.Hamur kalin malzeme bol olursa olmaz ama lavastan deneyin benim kulandigim lavas 200 kalori malzemesinide absrtmazsaniz alin size en fazla 300 kalorilik pizza Afiyet Olsun.Şerife’nin mutfağı‘na Teşekkürler

11 12 13 14 15 16 17 18 19

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın